Oficjalna strona Sołectwa Słudwia

Menu strony
solectwo sludwia sołectwo słudwia

Dzień Dziecka w Słudwi

Dnia 05.06.2015r. w Sołectwie Słudwia na placu tuż obok Świetlicy Wiejskiej odbył się Dzień Dziecka. Każdy z Nas wie, że Dzień Dziecka ma swoje prawa. Jednym z nich jest rozpieszczanie naszych najmłodszych pociech deszczem prezentów, dlatego też Sołtys Sołectwa Słudwia wraz z Radą Sołecką oraz prywatnymi sponsorami oprócz grilla, słodkiego poczęstunku, zabaw i konkursów przygotowali szereg innych, równie ciekawych niespodzianek.Mogliśmy podziwiać występ Mażoretek
z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płotach pod kierownictwem Pani Agnieszki Kraszewskiej, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy zaprezentowany przez Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED, który na co dzień udziela świadczeń na terenie Gryfic . Ponadto gościliśmy także Straż Graniczną, której funkcjonariusze sprawili naszym Maluchom wielką frajdę, bowiem oprócz udzielenia podstawowych wskazówek dotyczących ich pracy, informacji związanych z wyposażeniem samochodu zorganizowali przejazd samochodem służbowym. Uśmiechom i radości nie było końca. Natomiast Policja przeprowadziła mini wykład, którego celem było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu policjanta, ich umundurowania i wyposażenie radiowozu. Miniwykład połączony był z pogadanką i pokazem. Równie ważne jest to, że przez krótką chwilę każde dziecko miało możliwość poczuć się policjantem, ponieważ maluchy przymierzały niektóre elementy umundurowania owego funkcjonariusza bądź zasiadali za kierownicą radiowozu. Co więcej dzięki uprzejmości Pani Renaty Wojciechowskiej z AUTO-ZŁOM Kasacja Samochodów mogliśmy obejrzeć pokaz przygotowany przez Straż Pożarną.

Sołecki Dzień Dziecka

Dnia 05.06.2015r. o godz.1400
odbędzie się sołecki Dzień Dziecka.
Serdecznie zapraszamy wszystkich maluchów na imprezę na plac tuż obok Świetlicy Wiejskiej.

W programie:
• liczne konkursy
• zabawy sportowe
• grill
• słodycze
• ciepłe i zimne napoje
• … NIESPODZIANKI!!

Sołtys i Rada Sołecka

Powitanie Lata.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaW dniu 30.06.2012 roku na boisku w Słudwii odbędzie się festyn letni.
W programie:
- turniej piłki nożnej (rozpoczęcie godz. 12.00)
- przemarsz z mażoretkami na trasie świetlica-boisko (rozpoczęcie godz. 14.00)
- gry i zabawy dla dzieci
- gry i zabawy dla dorosłych
- pokaz ratownictwa medycznego
- pokaz ratownictwa drogowego
- grillowanie
- bufet
- zabawa taneczna przy zespole muzycznym
oraz inne atrakcje. Zapraszamy.

XVIII Igrzyska LZS.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaW dniu 16.06.2012 roku na stadionie w Płotach odbyły się XVIII Letnie Igrzyska LZS Samorządów Gmin województwa Zachodniopomorskiego. Wystawiano trzy bloki tematyczne zawodów:
-Blok sportowy
-Blok strażacki
-Blok sołecki
W bloku sołeckim naszą gminę reprezentowały sołectwa Słudwia i Sowno. W konkurencjach dla pań sołtysów zajęliśmy 3 miejsce. W konkurencjach dla panów sołtysów zajęliśmy 3 miejsce. Ogólnie w bloku sołeckim również 3 miejsce. W galerii kilka zdjęć z wyżej opisanego wydarzenia -> XVIII Igrzyska LZS

Pogadanka o leczeniu raka piersi.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaW dniu 29 kwietnia 2012 r. o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Słudwii odbędzie się pogadanka na temat : "Profilaktyka leczenia raka piersi", w programie:
- spotkanie z "amazonką"
- pomiar poziomu cukru
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pokaz kosmetyków i makijażu
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Cześć Jego pamięci.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaW dniu 06 kwietnia tego roku zmarł nasz sponsor p. Redlarski Zbigniew prezes Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Wiejskich Spółdzielni Mieszkaniowych - człowiek o wielkim sercu. Cześć Jego pamieci.

"Gwiazdka jak ze snu 2011"
solectwo sludwia sołectwo słudwiaPod koniec ubiegłego roku Polskie Radio Szczecin po raz 13. zorganizowało akcję "Gwiazdka jak ze snu". Tym razem PRS postanowiło pomóc naszemu sołectwu. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Radia Szczecin, a już wkrótce opublikujemy listę osób i instytucji, które wyciągnęły do nas pomocną dłoń.

Dawnych wspomnień czar.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaJeśli posiadasz w swoim domowym archiwum stare fotografie Słudwii lub okolic i chcesz podzielić się nimi z innymi mieszkańcami poprzez umieszczenie na naszej stronie skontaktuj się z sołtysem J. Malinowskim lub administratorem strony -> Kontakt

Sołectwo Słudwia w internecie.
solectwo sludwia sołectwo słudwiaZ dniem 27.02.br. pod adresem www.solectwosludwia.ubf.pl ruszyła oficjalna strona Sołectwa Słudwia. Od tej pory na naszej stronie umieszczene będą aktualności z życia sołectwa, fotorelacje, ogłoszenia itp. W niedługim czasie w Galerii będzie można znaleźć zdjęcia z wydarzeń, które odbyły się przed uruchomieniem naszej strony. Na stronie można...

solectwo sludwia sołectwo słudwia Województwo: zachodniopomoskie
Powiat: gryficki
Gmina: Płoty
Liczba ludności: ok. 700
Położenie: 53°48'5"N 15°17'05"E
Wysokość: 147 m n.p.m.
Strefa numeracyjna: (+48) 91
Kod pocztowy: 72-310 Płoty
Tablice rejestracyjne: ZGY
  Sołectwo na Facebooku

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.